Realitní „Kulový blesk“

Realitní „Kulový blesk“

Eva Tuscherová 24. 8. 2022

Díky čtrnáctileté praxi v realitách mohu srovnat současnou situaci s výkyvy trhu v minulosti. A konstatuji: Zlatá realitní krize v roce 2008...

A jestli mi něco v této situaci pomáhá, tak je to lety praxe nasbírané kontakty, síť klientů a zkušenosti v propojování obchodů. Asi nejrozsáhlejší realitní transakce se mi podařila v posledním půl roce. Největší ve svém rozsahu v počtu prodávaných nemovitostí „na sebe navazujících“. V realitách známý pojem jako „realitní vazby“.

Vše začalo na podzim roku 2021, při rychlém a úspěšném prodeji rodinného domu v Ivančicích. Proběhlo několik prohlídkových dní a zájem byl veliký. Jedna zájemkyně nabídla úhradu kupní ceny formou směny za její byt se zahradou v Ostrovačicích u Brna. „Pokud to vezmete, tak ten byt pro vás následně hravě prodám i se ziskem“ řekla jsem majiteli. Souhlasil. Místo Kupní smlouvy se tak sepisovala Směnná smlouva. Místo peněz dostal prodávající jinou nemovitost (s malým doplatkem).

Ostrovačický byt jsme rychle připravili do prodeje – výmalba, homestaging a profesionální focení. Ozvalo se několik zájemců, ale nakonec nejvhodnější byl mladý pár z Rosic. Ti kupní cenu skládali z části z hypotéky a z části prodeje svého bytu v Rosicích. Požádali mě, abych ho tedy rychle prodala. Byl to jednopokojový cihlový byt v klidné části města. Začátek prodeje vypadal slibně, proběhlo pár prohlídek, ale prodej nakonec trval pár měsíců. Jakmile získali peníze z prodeje svého bytu, mohli podepsat koupi bytu v Ostrovačicích. Majitel ostrovačického bytu byl naštěstí trpělivý.

A kde jsem sehnala ideální klienty pro ostrovačický byt? Zůstali mi „v šuplíku“ z jiné zakázky. Měli zájem i jiný byt v Rosicích, který jsem před několika měsíci prodávala ve Zbýšově u Rosic. Tehdy to nevyšlo kvůli bance. Považuji ale za důležité pracovat aktivně s kontakty poptávajících, a i když obchod nedopadne, uložit si je do databáze poptávek. A když se později objeví vhodná nemovitost, oslovit je.

Podařilo se mi tedy během půl roku propojit do jedné řady čtyři obchodní případy. A poučení?

  • Dobře poznat prodávajícího a jeho potřeby. Někdy je to jednoduchost a rychlost, jindy uvítá složitější proces prodeje, pokud přinese vyšší zisk. Majitel domu v Ivančicích díky směně a následnému prodeji získaného bytu dosáhl vyššího zisku, byť na peníze čekal déle.
  • Pracovat s databází poptávajících klientů. V současné době je to nezbytnost každého makléře a každé realitní kanceláře. Pokud jste měli na prohlídce zájemce, který plánuje něco koupit a vaše nemovitost ho nezaujala, zjistěte co je pro něj ideální nemovitost a dejte si ho na seznam.
  • Prodej nemovitosti v této době není žádná legrace a vyžaduje dobře naplánované kroky a strategii.

Pokud plánujete prodej nemovitosti a chcete se poradit jak na to a na co si dát pozor, ozvěte se mi na telefon  773 137 377 nebo na mail eva.tuscherova@100klicu.cz.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Nastavení
Povolit vše